Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Aktualności
Zaloguj


Zapomniałeś hasła?
 

Aktualności

News Item Dlaczego starożytne cywilizacje na wszystkich kontynentach powstawały w tym samym czasie?
 
News Item Kolejne potwierdzenie kreacjonizmu
Prace biologów z University of California dostarczają kolejnego eleganckiego potwierdzenia przewidywań kreacjonizmu – w tym przypadku degeneratywnego kierunku biologicznej zmiany.
News Item Prawo zachowania informacji i biologiczna ewolucja
Dwaj teoretycy kojarzeni z teorią inteligentnego projektu - William Dembski i Robert Marks – opublikowali w fachowym inżynieryjnym czasopiśmie wspierający tę teorię artykuł.
News Item Do czego służy wyrostek robaczkowy?
Przez długi czas ewolucjoniści uważali wyrostek robaczkowy za nieprzydatną część organizmu. Mylili się.
News Item Biologia systemowa - dziwna cisza o Darwinie
Dwa artykuły z lipcowego "Nature" przyjemnie dowodzą, że w biologii nic nie ma sensu poza projektem. Ich autorzy zdumieni są złożonością komórki i żaden z nich nic nie wspomina o ewolucji, Darwinie lub filogenezie.
News Item Mnogie mutacje - przeszkoda dla darwinizmu
 
News Item Drzewo ewolucyjne post mortem
Swoboda z jaką wielu ewolucjonistów odrzuca istnienie uniwersalnego drzewa ewolucyjnego (filogenetycznego) musi zdumiewać. Tym bardziej, że jeszcze do niedawna z równą pewnością twierdzili oni, że istnienie tegoż drzewa jest dowiedzione ponad wszelką sensowną wątpliwość.
News Item Trzeci szympans czy drugi orangutan?
Dotychczas sądzono, że najbliższym ewolucyjnym kuzynem człowieka jest szympans. Propozycja dwóch ewolucyjnych biologów zamienia jednak szympansa na orangutana. Ich zdaniem człowiek nie jest więc trzecim szympansem, a tylko drugim orangutanem.
News Item Konserwująca rola doboru naturalnego
 
News Item Fałszywe przewidywania ewolucjonizmu (cz. 4) Genomy podobnych gatunków
 
News Item Niektórzy znamienici naukowcy nie akceptują darwinistycznej ewolucji
 
News Item Umałpieni
 
News Item Ewolucyjne wyjaśnienia przyczyn eksplozji kambryjskiej coraz bardziej zawodne
"A zatem, im więcej wiemy o eksplozji kambryjskiej, materialistyczne wyjaśnienia jej przyczyn stają się coraz bardziej, a nie coraz mniej zawodne". Cytat z kreacjonistycznej publikacji? Nic podobnego, niektórych darwinistów stać jeszcze na co bardziej uczciwsze wyznania, a nawet ich publikację w fachowych biologicznych czasopismach.
News Item Komórkowy cloud computing
Cloud computing to jeden z nowszych trendów w informatyce. Pozwala on – za pośrednictwem sieci komputerowych i telekomunikacyjnych - na równoległe działanie szeregu serwisów ze znacznie większą odpornością na zakłócenia, jako, że w przypadku uszkodzenia jednego serwera, inny przejmuje jego funkcje. Naukowcy odkrywają, że w komórkach zastosowana jest podobna technologia.
News Item Ewolucja śmiechu (warta)
Ewolucjoniści grupują gatunki w oparciu o wzorzec podobieństw, sądząc, że wzorzec ten wynika ze wspólnoty pochodzenia. Następnie znajdują oni kolejne podobieństwo i obwieszczają triumfalnie, że w takim razie musiało ono wyewoluować. Ta logika jest całkiem zabawna, poza tym, że darwiniści traktują ją śmiertelnie poważnie. Oto kolejny przykład.
News Item Wspólny projekt czy wspólne pochodzenie?
 
News Item Młodzi, wykształceni, antyewolucyjni
Theos - brytyjski teologiczny think-tank - opublikowal szczegółowy raport omawiający wyniki niedawnego sondażu, dotyczącego problematyki ewolucjonizmu i kreacjonizmu w Wielkiej Brytanii.
News Item Horyzontalny transfer genów. Gdzie tu ewolucja?
 
News Item Kontrola lotu u zwierząt. Gdzie tu ewolucja?
 
News Item Fałszywe przewidywania ewolucjonizmu (cz. 3) Proste początki
 

Contained Collections:

Topic Watykan nie zamierza przepraszać Darwina
W przeciwieństwie do Kościoła anglikańskiego, Kościół katolicki nie zamierza przepraszać Karola Darwina za chłodne przyjęcie jego teorii 150 lat temu.
Akcje Dokumentu