Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Aktualności

Aktualności

— filed under:
News Item Młodzi, wykształceni, antyewolucyjni
Theos - brytyjski teologiczny think-tank - opublikowal szczegółowy raport omawiający wyniki niedawnego sondażu, dotyczącego problematyki ewolucjonizmu i kreacjonizmu w Wielkiej Brytanii.
News Item Horyzontalny transfer genów. Gdzie tu ewolucja?
 
News Item Kontrola lotu u zwierząt. Gdzie tu ewolucja?
 
News Item Fałszywe przewidywania ewolucjonizmu (cz. 3) Proste początki
 
News Item Siatkówka oka kręgowców – kolejna bajeczka darwinistów
Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu konstrukcja siatkówki oka kręgowców - kiedyś sztandarowy przykład “kiepskiego projektu” w przyrodzie – jakoś nie pojawia się już w darwinistycznej propagandzie? Tak, zgadłeś – ten znany symbol rzekomego kiepskiego projektu okazał się być kolejną ewolucjonistyczną bajeczką. Cichy pogrzeb tego mitu odbył się dwa lata temu. Raczej nie przeczytasz o tym w literaturze popularnonaukowej głównego nurtu (jeśli już to drobnym druczkiem). Wspomożemy jednak darwinistów w trudzie informowania o tym przykrym dla nich fakcie.
News Item Big Bang białek
Zapis kopalny odzwierciedla zagadkowy wzorzec pojawiania się organizmów: relatywnie nagłe pojawianie się w nim zróżnicowanych form przplatane długimi okresami stazy, czyli „ciszy”, gdzie poszczególne grupy trwają prawie niezmienione w swojej morfologicznej formie. Bardzo mało przypomina to opowieści darwinistów o stopniowej, kumulutawnej ewolucji. Tak mało, że niektórzy darwiniści porzucili w ogóle ideę stopniowej ewolucji na rzecz innych koncepcji, jak evo-devo, czyli współczesna odmiana starego, dobrego saltacjonizmu, gdzie zmiany następują szybko i radykalnie. Teraz także biochemia potwierdza, że na poziomie molekularnytm powstawanie makromolekuł również miało eksplozywny wzorzec, mało przypominający ewolucję.
News Item Humpty Dumpty spadał
 
News Item Tania ewolucyjna wyobraźnia
W lutym br. dwóch francuskich naukowców opublikowało artykuł spekulujący o pochodzeniu topoizomerazów – enzymów przetwarzających łańcuch DNA. Jest on doskonałym przykładem legendarnej zdolności darwinistów do snucia „takich sobie bajeczek”.
News Item Fałszywe przewidywania ewolucjonizmu (cz. 2)
Eukarioty wyewoluowały z prokariotów.
News Item Geny groźnych bakterii grają niewłaściwą melodię
 

Contained Collections:

W bieżącym folderze brak elementów.

Akcje Dokumentu
« Marzec 2017 »
Marzec
PnWtŚrCzPtSbNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031