Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Aktualności

Aktualności

— filed under:
News Item Ewolucja śmiechu (warta)
Ewolucjoniści grupują gatunki w oparciu o wzorzec podobieństw, sądząc, że wzorzec ten wynika ze wspólnoty pochodzenia. Następnie znajdują oni kolejne podobieństwo i obwieszczają triumfalnie, że w takim razie musiało ono wyewoluować. Ta logika jest całkiem zabawna, poza tym, że darwiniści traktują ją śmiertelnie poważnie. Oto kolejny przykład.
News Item Wspólny projekt czy wspólne pochodzenie?
 
News Item Młodzi, wykształceni, antyewolucyjni
Theos - brytyjski teologiczny think-tank - opublikowal szczegółowy raport omawiający wyniki niedawnego sondażu, dotyczącego problematyki ewolucjonizmu i kreacjonizmu w Wielkiej Brytanii.
News Item Horyzontalny transfer genów. Gdzie tu ewolucja?
 
News Item Kontrola lotu u zwierząt. Gdzie tu ewolucja?
 
News Item Fałszywe przewidywania ewolucjonizmu (cz. 3) Proste początki
 
News Item Siatkówka oka kręgowców – kolejna bajeczka darwinistów
Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu konstrukcja siatkówki oka kręgowców - kiedyś sztandarowy przykład “kiepskiego projektu” w przyrodzie – jakoś nie pojawia się już w darwinistycznej propagandzie? Tak, zgadłeś – ten znany symbol rzekomego kiepskiego projektu okazał się być kolejną ewolucjonistyczną bajeczką. Cichy pogrzeb tego mitu odbył się dwa lata temu. Raczej nie przeczytasz o tym w literaturze popularnonaukowej głównego nurtu (jeśli już to drobnym druczkiem). Wspomożemy jednak darwinistów w trudzie informowania o tym przykrym dla nich fakcie.
News Item Big Bang białek
Zapis kopalny odzwierciedla zagadkowy wzorzec pojawiania się organizmów: relatywnie nagłe pojawianie się w nim zróżnicowanych form przplatane długimi okresami stazy, czyli „ciszy”, gdzie poszczególne grupy trwają prawie niezmienione w swojej morfologicznej formie. Bardzo mało przypomina to opowieści darwinistów o stopniowej, kumulutawnej ewolucji. Tak mało, że niektórzy darwiniści porzucili w ogóle ideę stopniowej ewolucji na rzecz innych koncepcji, jak evo-devo, czyli współczesna odmiana starego, dobrego saltacjonizmu, gdzie zmiany następują szybko i radykalnie. Teraz także biochemia potwierdza, że na poziomie molekularnytm powstawanie makromolekuł również miało eksplozywny wzorzec, mało przypominający ewolucję.
News Item Humpty Dumpty spadał
 
News Item Tania ewolucyjna wyobraźnia
W lutym br. dwóch francuskich naukowców opublikowało artykuł spekulujący o pochodzeniu topoizomerazów – enzymów przetwarzających łańcuch DNA. Jest on doskonałym przykładem legendarnej zdolności darwinistów do snucia „takich sobie bajeczek”.

Contained Collections:

W bieżącym folderze brak elementów.

Akcje Dokumentu
« Listopad 2017 »
Listopad
PnWtŚrCzPtSbNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930