Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Witamy w serwisie internetowym Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego

Witamy w serwisie internetowym Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego

Aktualności
Link (1993-01b) Tłumaczenie: Ferenc Jeszenszky, "Stworzenie, Biblia i nauka" pdf
Na Początku 1993, nr 1, s. 4-7; tłum. Mieczyslaw Pajewski. Oryginał: Dr Ferenc Jeszenszky, "Creation, the Bible, and Science", Wisdom & Power, May 1992, vol. 6, No. 2, s. 4-5.
File Stworzenie, Biblia i nauka
 
News Item Chemia nośnika i wiadomość życia
 
News Item O zastosowaniu pojęcia nieredukowalnej złożoności
Celem tego artykułu jest dostarczenie ramy roboczej i wyznaczenie kierunku dla bardziej rygorystycznego zastosowania koncepcji nieredukowalnej złożoności. Krytyczne reakcje na ideę nieredukowalnej złożoności polegały przede wszystkim na takich-sobie-bajeczkach, które odwoływały się niejasno do przypadku i innych czynników zamiast do dobrze obmyślonych argumentów. Teoretycy inteligentnego projektu zwracali uwagę na brak merytorycznej treści w pracach krytykujących ich dzieło, ale praktycznie rzecz biorąc nie próbowali wysuwać bardziej konkretnych zarzutów wobec teorii ewolucyjnej. Teoria inteligentnego projektu nie zyska uznania w społeczności naukowej, jeśli nadal będzie się angażowała w wymianę takich ogólników. Postęp zależy od zastosowań. Dlatego artykuł ten opisuje proces stosowania pojęcia nieredukowalnej złożoności ze szczególnym uwzględnieniem określania nieredukowalnego rdzenia systemu.
News Item Przestraszyli się, czyli naukowa prawda groźna dla mas
26 listopada br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego miała odbyć się naukowa debata na temat przyszłości teorii ewolucji. Jednak - jak stwierdza prof. Maciej Giertych - nie dojdzie ona do skutku. Prof. Zofia Kielan-Jaworowska napisała histeryczny list, żądając wycofania się Uniwersytetu z wynajmu salę na tę debatę. Jej monity zostały wysłuchane i umowa o komercyjny wynajem sali na potrzeby tej debaty została przez uczelnię jednostronnie zerwana.
Document O zastosowaniu pojęcia nieredukowalnej złożoności
 
Document „Teoria inteligentnego projektu” podważa teorię ewolucji. Wywiad z Michaelem Behe
Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans.
News Item Międzynarodowa niewiara w ewolucję
Zgodnie z międzynarodowym sondażem przeprowadzonym na zlecenie British Council większość społeczeństw takich krajów, jak: USA, Wielka Brytania, Chiny, Indie, Rosja, Meksyk i Argentyna popiera nauczanie innych teorii - obok teorii ewolucji - na lekcjach nauk przyrodniczych.
News Item Kreacjonistyczna konferencja na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie
9 listopada 2009 na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie odbędzie się kreacjonistyczna konferencja "Ewolucja naukowo niemożliwa".
News Item Teoria inteligentnego projektu podważa teorię ewolucji
Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans. Wywiad z Michaelem J. Behe'em dla "Our Sunday Visitor".
File Teoria inteligentnego projektu podważa teorię ewolucji
Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans. Wywiad z Michaelem J. Behe'em dla "Our Sunday Visitor".
News Item W biologii nic nie ma sensu poza projektem
 
News Item Marta Cuberbiller, Dlaczego starożytne cywilizacje na wszystkich kontynentach powstawały w tym samym czasie?
 
News Item Kolejne potwierdzenie kreacjonizmu
Prace biologów z University of California dostarczają kolejnego eleganckiego potwierdzenia przewidywań kreacjonizmu – w tym przypadku degeneratywnego kierunku biologicznej zmiany.
File media.html
 
File 22. Marta Cuberbiller, Czy darwinizm prowadzi do ateizmu? (2009)
"Idź pod prąd" sierpień-wrzesień 2009, nr 8-9 (61-62), s. 12-13.
Document D.T. Max, "Two Cheers for Darwin", The American Scholar Spring 2003, p. 69.
Tautologia jest rdzeniem darwinizmu. Technika Darwina polegała na tym, że opierał się na przypadkach, o których wiedział, że miał tam miejsce dobór naturalny (np. hodowla) i snucie na tej podstawie analogii. Dlatego nie dał żadnych przykładów z przyrody. Cała jego praca polegała na wysiłku wyobraźni.
News Item Prawo zachowania informacji i biologiczna ewolucja
Dwaj teoretycy kojarzeni z teorią inteligentnego projektu - William Dembski i Robert Marks – opublikowali w fachowym inżynieryjnym czasopiśmie wspierający tę teorię artykuł.
News Item Do czego służy wyrostek robaczkowy?
Przez długi czas ewolucjoniści uważali wyrostek robaczkowy za nieprzydatną część organizmu. Mylili się.
News Item Biologia systemowa - dziwna cisza o Darwinie
Dwa artykuły z lipcowego "Nature" przyjemnie dowodzą, że w biologii nic nie ma sensu poza projektem. Ich autorzy zdumieni są złożonością komórki i żaden z nich nic nie wspomina o ewolucji, Darwinie lub filogenezie.
Akcje Dokumentu
« Listopad 2024 »
Listopad
PnWtŚrCzPtSbNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930