Personal tools
You are here: Home Dlaczego PTKr

Dlaczego PTKr

Jako kreacjoniści sprzeciwiamy się bardzo dziś rozpowszechnionej idei ewolucjonizmu ‐ że wszechświat, życie i formy życia, w tym zwłaszcza człowiek powstały wyłącznie wskutek ślepo działających przez miliardy lat czynników przyrodniczych. Widzimy kilka powodów, dla których należy w sposób zorganizowany rozpowszechniać myśl kreacjonistyczną.

Po pierwsze, nie uważamy, by posiadane fakty naukowe popierały tak jednoznacznie teorię ewolucji, jak to nam ewolucjoniści wmawiają. Więcej ‐ uważamy, że zdobyte dotąd fakty lepiej pasują do kreacjonistycznej wizji życia, że przewidywania ewolucjonistów w wielu przypadkach zakończyły się fiaskiem.

Po drugie, monopol, jaki ewolucjoniści sobie zapewniają, jest niebezpieczny dla prawdy naukowej. Ewolucjonizm jest jedyną teorią, której nauczanie i rozpowszechnianie jest wymuszane wyrokami sądowymi. Nawet gdyby naukowy kreacjonizm był koncepcją fałszywą, to jako alternatywa poznawcza wobec ewolucjonizmu zmusza uczonych do większego wysiłku, pozwala zidentyfikować słabe miejsca w przyjmowanej doktrynie pochodzenia życia i ewolucji organizmów, a przez to sprzyja postępowi w nauce.

Po trzecie, rozpowszechnianie idei kreacjonistycznych może pomóc w walce z zalewem ateizmu i laicyzacji. Społeczeństwa końca XX i początku XXI wieku przeżywają kryzys widoczny gołym okiem: rosnąca przestępczość, narkomania, zanik więzi rodzinnych (np. rozwody), upadek autorytetów świeckich i religijnych, wzrost relatywizmu moralnego połączony z postawą konsumpcyjną, czego skutkiem jest na przykład liczba dokonywanych aborcji itd. Uważamy, że w istocie jest to kryzys moralny, a przyczyną tego kryzysu jest stopniowa utrata wiary w Boga‐Stworzyciela, który nie tylko stworzył świat i człowieka, ale który także zostawił mu zasady właściwego życia: stosunku do Boga, do innych ludzi i do świata. Propagowanie kreacjonistycznej wizji świata może ten zgubny trend choćby częściowo zahamować, może przynajmniej niektórym pomóc odzyskać utracone poczucie ładu moralnego.

Zapraszamy do udziału w Polskim Towarzystwie Kreacjonistycznym każdego niewierzącego (lub wątpiącego) w teorię ewolucji niezależnie od jego wyznania i wykształcenia. Mogą być i są wśród nas zarówno tacy, którzy chcą czynnie propagować kreacjonizm, którzy prowadzą badania i piszą artykuły czy książki. Ale większość stanowią tacy, którzy chcą rozwinąć się intelektualnie i duchowo, także i ci, którzy będąc niezorientowani chcą się nauczyć czegoś nowego w omawianej sprawie. Wszyscy oni są potrzebni!

Pamiętaj, że Twoja obojętność prowadzi do oddania walkowerem pola ewolucjonistom indoktrynującym od lat nasze społeczeństwo. Wiele osób w Polsce nie zdaje sobie zupełnie sprawy z tego, że istnieją potężne argumenty przeciwko ewolucjonizmowi. Naszym celem jest wyposażyć Cię w takie argumenty. Stając się członkiem Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego masz okazję uczestnictwa w przełamywaniu panującego paradygmatu świeckiego humanizmu (bez teorii ewolucji świecki humanizm i ateizm jest bezbronny). Masz również możliwość pomóc ofiarom ewolucjonizmu, który doprowadził ich do utraty wiary bądź pogrążył w relatywizmie moralnym. Jeśli chcesz skutecznie rozmawiać z takimi osobami, to musisz także umieć skutecznie rozprawić się z teorią ewolucji. Zachęć swoją parafię (zbór), wspólnotę i znajomych do uczestnictwa w tym dziele. Sprawmy aby ewolucjonizm wylądował tam, gdzie jego miejsce: na śmietniku fałszywych teorii naukowych. Członkostwo w Polskim Towarzystwie Kreacjonistycznym nie nakłada na nikogo żadnych obowiązków, z wyjątkiem odbierania naszych maili i wyjmowania naszych publikacji ze skrzynki na listy. ;-) Wydajemy czasopismo "Problemy Genezy" dawniej jako miesięcznik, obecnie jako rocznik, ale chcemy powrócić do częstszego wydawania.

Wielkość składki członkowskiej ustalamy sami i sami decydujemy o terminie jej uiszczenia. W każdej chwili możemy też ją zmienić.

Zgłoś swoje członkostwo pisząc maila pod adres: [email protected].

Document Actions
« February 2024 »
February
MoTuWeThFrSaSu
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829