Witamy w serwisie internetowym Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego
Aktualności
- (1993-01b) Tłumaczenie: Ferenc Jeszenszky, "Stworzenie, Biblia i nauka" pdf
- Na Początku 1993, nr 1, s. 4-7; tłum. Mieczyslaw Pajewski. Oryginał: Dr Ferenc Jeszenszky, "Creation, the Bible, and Science", Wisdom & Power, May 1992, vol. 6, No. 2, s. 4-5.
- Stworzenie, Biblia i nauka
- Chemia nośnika i wiadomość życia
- O zastosowaniu pojęcia nieredukowalnej złożoności
- Celem tego artykułu jest dostarczenie ramy roboczej i wyznaczenie kierunku dla bardziej rygorystycznego zastosowania koncepcji nieredukowalnej złożoności. Krytyczne reakcje na ideę nieredukowalnej złożoności polegały przede wszystkim na takich-sobie-bajeczkach, które odwoływały się niejasno do przypadku i innych czynników zamiast do dobrze obmyślonych argumentów. Teoretycy inteligentnego projektu zwracali uwagę na brak merytorycznej treści w pracach krytykujących ich dzieło, ale praktycznie rzecz biorąc nie próbowali wysuwać bardziej konkretnych zarzutów wobec teorii ewolucyjnej. Teoria inteligentnego projektu nie zyska uznania w społeczności naukowej, jeśli nadal będzie się angażowała w wymianę takich ogólników. Postęp zależy od zastosowań. Dlatego artykuł ten opisuje proces stosowania pojęcia nieredukowalnej złożoności ze szczególnym uwzględnieniem określania nieredukowalnego rdzenia systemu.
- Przestraszyli się, czyli naukowa prawda groźna dla mas
- 26 listopada br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego miała odbyć się naukowa debata na temat przyszłości teorii ewolucji. Jednak - jak stwierdza prof. Maciej Giertych - nie dojdzie ona do skutku. Prof. Zofia Kielan-Jaworowska napisała histeryczny list, żądając wycofania się Uniwersytetu z wynajmu salę na tę debatę. Jej monity zostały wysłuchane i umowa o komercyjny wynajem sali na potrzeby tej debaty została przez uczelnię jednostronnie zerwana.
- O zastosowaniu pojęcia nieredukowalnej złożoności
- „Teoria inteligentnego projektu” podważa teorię ewolucji. Wywiad z Michaelem Behe
- Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans.
- Międzynarodowa niewiara w ewolucję
- Zgodnie z międzynarodowym sondażem przeprowadzonym na zlecenie British Council większość społeczeństw takich krajów, jak: USA, Wielka Brytania, Chiny, Indie, Rosja, Meksyk i Argentyna popiera nauczanie innych teorii - obok teorii ewolucji - na lekcjach nauk przyrodniczych.
- Kreacjonistyczna konferencja na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie
- 9 listopada 2009 na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie odbędzie się kreacjonistyczna konferencja "Ewolucja naukowo niemożliwa".
- Teoria inteligentnego projektu podważa teorię ewolucji
- Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans. Wywiad z Michaelem J. Behe'em dla "Our Sunday Visitor".
- Teoria inteligentnego projektu podważa teorię ewolucji
- Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans. Wywiad z Michaelem J. Behe'em dla "Our Sunday Visitor".
- W biologii nic nie ma sensu poza projektem
- Marta Cuberbiller, Dlaczego starożytne cywilizacje na wszystkich kontynentach powstawały w tym samym czasie?
- Kolejne potwierdzenie kreacjonizmu
- Prace biologów z University of California dostarczają kolejnego eleganckiego potwierdzenia przewidywań kreacjonizmu – w tym przypadku degeneratywnego kierunku biologicznej zmiany.
- media.html
- 22. Marta Cuberbiller, Czy darwinizm prowadzi do ateizmu? (2009)
- "Idź pod prąd" sierpień-wrzesień 2009, nr 8-9 (61-62), s. 12-13.
- D.T. Max, "Two Cheers for Darwin", The American Scholar Spring 2003, p. 69.
- Tautologia jest rdzeniem darwinizmu. Technika Darwina polegała na tym, że opierał się na przypadkach, o których wiedział, że miał tam miejsce dobór naturalny (np. hodowla) i snucie na tej podstawie analogii. Dlatego nie dał żadnych przykładów z przyrody. Cała jego praca polegała na wysiłku wyobraźni.
- Prawo zachowania informacji i biologiczna ewolucja
- Dwaj teoretycy kojarzeni z teorią inteligentnego projektu - William Dembski i Robert Marks – opublikowali w fachowym inżynieryjnym czasopiśmie wspierający tę teorię artykuł.
- Do czego służy wyrostek robaczkowy?
- Przez długi czas ewolucjoniści uważali wyrostek robaczkowy za nieprzydatną część organizmu. Mylili się.
- Biologia systemowa - dziwna cisza o Darwinie
- Dwa artykuły z lipcowego "Nature" przyjemnie dowodzą, że w biologii nic nie ma sensu poza projektem. Ich autorzy zdumieni są złożonością komórki i żaden z nich nic nie wspomina o ewolucji, Darwinie lub filogenezie.