Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Witamy w serwisie internetowym Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego

Witamy w serwisie internetowym Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego

Aktualności
Link Bibliography of Supplementary Resources For Science Instruction
Choć kryzys ewolucjonizmu maskowany jest z iście propagandową gorliwością, jego oznaki stają się coraz bardziej widoczne - także w fachowej literaturze głównego nurtu. Discovery Institute sporządził omówienie 44 publikacji krytycznych wobec jednego lub kilku ważnych składowych teorii ewolucji. Publikacje te, które ukazywały się od roku 1991 do 2002, są naukowymi artykułami, referatami i monografiami opublikowanymi w czołowych naukowych periodykach reprezentujących różne dziedziny nauki, np. "Cell", "Journal of Molecular Evolution" (biologia molekularna), "Nature" i "Science" (nauka ogólnie), "Trends in Ecology and Evolution", "Annual Reviev of Ecology and Systematics" (biologia ewolucyjna) lub książkami wydanymi w prestiżowych uniwersyteckich wydawnictwach (np. Cambridge University Press). Wspomniane publikacje kwestionują jeden lub kilka aspektów neodarwinizmu, omawiają problemy które stawiają czoło teorii ewolucji, lub przedstawiają nowe dowody, które biologia ewolucyjna musi uwzględnić przy rozważaniu problemu pochodzenia organizmów.
Link Leaderu.com
Potężny serwer broniący chrześcijańskiej wizji rzeczywistości. Mnóstwo artykułów na doskonałym poziomie w dziale teologii, nauki i apologetyki.
Link William Lane Craig
Szereg doskonałych artykułów chrześcijańskiego filozofa i apologety dotyczących m.in. istnienia Boga czy kosmologicznego argumentu za istnieniem Stwórcy.
Link UCSB Faculty Staff Christian Forum's Science Library
Duży zbiór artykułów dotyczących m.in. teorii inteligentnego projektu, apologetyki i relacji nauki i wiary.
Link Mere Creation
Strony naukowej konferencji poświęconej dyskusji nad teorią inteligentnego projektu.
Link Design Inference Website
Strony matematyka i filozofa Williama Dembskiego, jednego z liderów ruchu inteligentnego projektu. Liczne jego artykuły, eseje i polemiki.
Link The Intelligent Design and Evolution Awareness (IDEA) Center
Serwis promujący i omawiający różne zagadnienia teorii inteligentnego projektu, tworzony przez studentów z University of California w San Diego.
Link Origins
Strony zawierają materiały popularyzujące i omawiające koncepcję inteligentnego projektu, broniące teizmu, a także artykuły krytyczne wobec teorii ewolucji, oraz ateizmu.
Link Discovery Institute - Center for Science and Culture
Mekka zwolenników teorii inteligentnego projektu. W serwisie przeczytać możemy biogramy wszystkich czołowych przedstawicieli tego ruchu, a także zapoznać się z potężnym zbiorem artykułów ich autorstwa, recenzji i polemik na doskonałym poziomie. Discovery Institute oferuje także książki, kasety audio i wideo poświęcone teorii inteligentnego projektu.
Link International Society for Complexity, Information, and Design (ISCID)
Założone przez matematyka i filozofa Williama Dembskiego interdyscyplinarne stowarzyszenie grupujące zawodowych naukowców z różnych dziedzin rozwijających koncepcje teorii inteligentnego projektu i systemów złożonych nie uwzględniając zewnętrznych ograniczeń programowych w rodzaju materializmu, naturalizmu czy redukcjonizmu. Stowarzyszenie organizuje konferencje i granty akademickie oraz wydaje ogólnodostępne internetowe czasopismo - profesjonalny kwartalnik "Progress in Complexity, Information, and Design". Interenetowe strony Stowarzyszenia zawierają stale rozbudowywane archiwum z licznymi fachowymi artykułami oraz newsy ze świata nauki dotyczące systemów złożonych.
Link Intelligent Design Undergraduate Research Center
Studencki oddział Access Research Network.
Link Access Research Network
Duży, doskonale redagowany serwis specjalizujący się w rozwijaniu koncepcji teorii inteligentnego projektu i polemice z neodarwinizmem. Wśród jego twórców i autorów znane nazwiska: Phillip E. Johnson, Michael J. Behe, William A. Dembski, Jonathan Wells, Paul A. Nelson, Stephen C. Meyer, Nancy R. Pearcey i inni. Dostępne liczne artykuły online, grafiki i prezentacje. Na stronach tych znajduje się także ogólnodostępne elektroniczne archiwum interdyscyplinarnego, profesjonalnego periodyku "Origin and Design Journal".
Link Baraminology Study Group
Grupa naukowców i studentów zajmujących się rozwijaniem baraminologii - współczesnej kreacjonistycznej typologii. Dostępne online artykuły oraz bibliografia na ten temat.
Link The Revolution Against Evolution
Potężny serwis zawierający liczne artykuły krytyczne wobec teorii ewolucji i rozwijające koncepcję stworzenia. Wygodny podział artykułów na tematycznie i według autorów. Kilka książek dostępnych online. Wyczerpująca lista linków do kreacjonistycznych organizacji na całym świecie.
Link Reasons To Believe
Strony kreacjonistycznej organizacji o orientacji staroziemskiej założonej w 1986 r. przez astrofizyka Hugh Rossa w celu dokumentowania zgodności biblijnej koncepcji stworzenia świata z najnowszymi naukowymi odkryciami. Wiele znakomitych artykułów - od technicznych po popularne - koncentrujących się przede wszystkim na astrofizycznych argumentach za istnieniem Stwórcy, ale nie brak także świetnych artykułów na tematy biologiczne.
Link Geoscience Research Institute
Bardzo dobry serwis związany z Loma Linda University. Artykuły pogrupowane tematycznie i według autorów. Dostępne także online archiwum świetnego, ukazującego się od 1974 r., ale pisanego na dostępnym poziomie perioryku "Origins" poświęconego zagadnioniom badania historii Ziemi i życia na niej oraz Geoscience Reports, analogicznego czasopisma poświęconego głównie zagadnieniom geologii, geofizyki i paleontologii. Interesujący dział newsów.
Link Institute for Creation Research
Jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych kreacjonistycznych organizacji założona w 1970 r. przez Henry'ego Morrisa. Na ich stronach wiele różnorodnych artykułów z licznych czasopism.
Link Creation Research Society
Istniejąca od 1963 r. najliczniejsza profesjonalna organizacja rozwijająca badania nad różnymi aspektami kreacjonizmu młodej Ziemi. Wydaje "Creation Matters" - czasopismo na popularnonaukowym poziomie (liczne numery dostępne online), jak i techniczne "Creation Research Society Quarterly" (niektóre artykuły dostępne online) oraz książki.
Link True Origin Archive. Exposing the Myth of Evolution
Duży serwis zawierający liczne, pogrupowane tematycznie artykuły (popularyzatorskie jak i techniczne) odsłaniające mity ewolucji.
Link Answers in Genesis
Organizacja kreacjonistyczna broniąca młodoziemskiej koncepcji stworzenia. Bogactwo różnorodnych artykułów, czasopisma, książki, multimedia. Wygodny i obszerny dział Questions and Answers. Kopalnia wiedzy na temat kreacjonizmu.
Akcje Dokumentu
« Maj 2024 »
Maj
PnWtŚrCzPtSbNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031