Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Linki angielskie

angielskie

Linki do stron w języku angielskim.

Link Answers in Genesis
Organizacja kreacjonistyczna broniąca młodoziemskiej koncepcji stworzenia. Bogactwo różnorodnych artykułów, czasopisma, książki, multimedia. Wygodny i obszerny dział Questions and Answers. Kopalnia wiedzy na temat kreacjonizmu.
Link True Origin Archive. Exposing the Myth of Evolution
Duży serwis zawierający liczne, pogrupowane tematycznie artykuły (popularyzatorskie jak i techniczne) odsłaniające mity ewolucji.
Link Reasons To Believe
Strony kreacjonistycznej organizacji o orientacji staroziemskiej założonej w 1986 r. przez astrofizyka Hugh Rossa w celu dokumentowania zgodności biblijnej koncepcji stworzenia świata z najnowszymi naukowymi odkryciami. Wiele znakomitych artykułów - od technicznych po popularne - koncentrujących się przede wszystkim na astrofizycznych argumentach za istnieniem Stwórcy, ale nie brak także świetnych artykułów na tematy biologiczne.
Link Institute for Creation Research
Jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych kreacjonistycznych organizacji założona w 1970 r. przez Henry'ego Morrisa. Na ich stronach wiele różnorodnych artykułów z licznych czasopism.
Link The Revolution Against Evolution
Potężny serwis zawierający liczne artykuły krytyczne wobec teorii ewolucji i rozwijające koncepcję stworzenia. Wygodny podział artykułów na tematycznie i według autorów. Kilka książek dostępnych online. Wyczerpująca lista linków do kreacjonistycznych organizacji na całym świecie.
Link Creation Research Society
Istniejąca od 1963 r. najliczniejsza profesjonalna organizacja rozwijająca badania nad różnymi aspektami kreacjonizmu młodej Ziemi. Wydaje "Creation Matters" - czasopismo na popularnonaukowym poziomie (liczne numery dostępne online), jak i techniczne "Creation Research Society Quarterly" (niektóre artykuły dostępne online) oraz książki.
Link Geoscience Research Institute
Bardzo dobry serwis związany z Loma Linda University. Artykuły pogrupowane tematycznie i według autorów. Dostępne także online archiwum świetnego, ukazującego się od 1974 r., ale pisanego na dostępnym poziomie perioryku "Origins" poświęconego zagadnioniom badania historii Ziemi i życia na niej oraz Geoscience Reports, analogicznego czasopisma poświęconego głównie zagadnieniom geologii, geofizyki i paleontologii. Interesujący dział newsów.
Link Baraminology Study Group
Grupa naukowców i studentów zajmujących się rozwijaniem baraminologii - współczesnej kreacjonistycznej typologii. Dostępne online artykuły oraz bibliografia na ten temat.
Link Access Research Network
Duży, doskonale redagowany serwis specjalizujący się w rozwijaniu koncepcji teorii inteligentnego projektu i polemice z neodarwinizmem. Wśród jego twórców i autorów znane nazwiska: Phillip E. Johnson, Michael J. Behe, William A. Dembski, Jonathan Wells, Paul A. Nelson, Stephen C. Meyer, Nancy R. Pearcey i inni. Dostępne liczne artykuły online, grafiki i prezentacje. Na stronach tych znajduje się także ogólnodostępne elektroniczne archiwum interdyscyplinarnego, profesjonalnego periodyku "Origin and Design Journal".
Link Discovery Institute - Center for Science and Culture
Mekka zwolenników teorii inteligentnego projektu. W serwisie przeczytać możemy biogramy wszystkich czołowych przedstawicieli tego ruchu, a także zapoznać się z potężnym zbiorem artykułów ich autorstwa, recenzji i polemik na doskonałym poziomie. Discovery Institute oferuje także książki, kasety audio i wideo poświęcone teorii inteligentnego projektu.
Link The Intelligent Design and Evolution Awareness (IDEA) Center
Serwis promujący i omawiający różne zagadnienia teorii inteligentnego projektu, tworzony przez studentów z University of California w San Diego.
Link Intelligent Design Undergraduate Research Center
Studencki oddział Access Research Network.
Link International Society for Complexity, Information, and Design (ISCID)
Założone przez matematyka i filozofa Williama Dembskiego interdyscyplinarne stowarzyszenie grupujące zawodowych naukowców z różnych dziedzin rozwijających koncepcje teorii inteligentnego projektu i systemów złożonych nie uwzględniając zewnętrznych ograniczeń programowych w rodzaju materializmu, naturalizmu czy redukcjonizmu. Stowarzyszenie organizuje konferencje i granty akademickie oraz wydaje ogólnodostępne internetowe czasopismo - profesjonalny kwartalnik "Progress in Complexity, Information, and Design". Interenetowe strony Stowarzyszenia zawierają stale rozbudowywane archiwum z licznymi fachowymi artykułami oraz newsy ze świata nauki dotyczące systemów złożonych.
Link Bibliography of Supplementary Resources For Science Instruction
Choć kryzys ewolucjonizmu maskowany jest z iście propagandową gorliwością, jego oznaki stają się coraz bardziej widoczne - także w fachowej literaturze głównego nurtu. Discovery Institute sporządził omówienie 44 publikacji krytycznych wobec jednego lub kilku ważnych składowych teorii ewolucji. Publikacje te, które ukazywały się od roku 1991 do 2002, są naukowymi artykułami, referatami i monografiami opublikowanymi w czołowych naukowych periodykach reprezentujących różne dziedziny nauki, np. "Cell", "Journal of Molecular Evolution" (biologia molekularna), "Nature" i "Science" (nauka ogólnie), "Trends in Ecology and Evolution", "Annual Reviev of Ecology and Systematics" (biologia ewolucyjna) lub książkami wydanymi w prestiżowych uniwersyteckich wydawnictwach (np. Cambridge University Press). Wspomniane publikacje kwestionują jeden lub kilka aspektów neodarwinizmu, omawiają problemy które stawiają czoło teorii ewolucji, lub przedstawiają nowe dowody, które biologia ewolucyjna musi uwzględnić przy rozważaniu problemu pochodzenia organizmów.
Link UCSB Faculty Staff Christian Forum's Science Library
Duży zbiór artykułów dotyczących m.in. teorii inteligentnego projektu, apologetyki i relacji nauki i wiary.
Link Origins
Strony zawierają materiały popularyzujące i omawiające koncepcję inteligentnego projektu, broniące teizmu, a także artykuły krytyczne wobec teorii ewolucji, oraz ateizmu.
Link Design Inference Website
Strony matematyka i filozofa Williama Dembskiego, jednego z liderów ruchu inteligentnego projektu. Liczne jego artykuły, eseje i polemiki.
Link Darwin's dishonesty
Fragment serwisu Stephena E. Jonesa, w którym bezlitośnie obnaża on - na podstawie opracowań ewolucjonistów - mity narosłe wokół Karola Darwina, cytatami dokumentując jego kłamstwa i nieuczciwość.
Link Leaderu.com
Potężny serwer broniący chrześcijańskiej wizji rzeczywistości. Mnóstwo artykułów na doskonałym poziomie w dziale teologii, nauki i apologetyki.
Link Intelligent Design Network
 
Link Mere Creation
Strony naukowej konferencji poświęconej dyskusji nad teorią inteligentnego projektu.
Link Creation Safaris
Kreacjonistyczny serwis o orientacji młodoziemskiej. Bardzo dobry dział newsów ze świata nauki.
Link Icons of Evolution
Strony poświęcone doskonałej książce Jonathana Wellsa, w której udokumentował on, że większość podręcznikowych "dowodów" ewolucji to mity. Książka ta wzbudziła wręcz histeryczne reakcje ewolucjonistów i doczekała się wściekłych recenzji w "Nature" i "The Quarterly Review of Biology".
Link William Lane Craig
Szereg doskonałych artykułów chrześcijańskiego filozofa i apologety dotyczących m.in. istnienia Boga czy kosmologicznego argumentu za istnieniem Stwórcy.
Link Creation Science
Rozbudowany serwis zawierający liczne artykuły na poziomie popularnonaukowym i technicznym.
Link Does God Exist?
Dwumiesięcznik popularyzujący koncepcję inteligentnego projektu. Duża baza artykułów dostępnych online.
Link Creation SuperLibrary
Internetowa biblioteka zawierająca liczne artykuły oraz częściowe "Who is Who".
Link The Biblical Creation Society
To brytyjskie towarzystwo rozwija i broni biblijnego nauczania o stworzeniu. Strony zawierają liczne artykuły podzielone na tematyczne działy.
Link newCreationism.org
Strona promująca koncepcję inteligentnego projektu i kreacjonizmu staroziemskiego. Liczne artykuły na solidnym, popularnonaukowym poziomie.
Link The Biotic Message
Strona poświęcona doskonałej książce Waltera ReMine'a "The Biotic Message".
Link Creation-Evolution Encyclopedia
Liczne artykuły pogrupowane tematycznie naświetlające kontrowersję ewolucjonizm-kreacjonizm.
Link Creation Science Evangelism
 
Link Creation in the Crossfire
Strony South Bay Creation Science Association. Sporo artykułów pogrupowanych tematycznie.
Link Eye Design Book
Strona zawiera dostępną online książkę "Eye Design Book" napisaną przez dr. Curta Deckerta, omawiającą niezwykłe projekty oka u różnych organizmów.
Link Association of Christian Astronomers International
 
Link Creation Research
 
Link Creation Discovery Project
 
Link The Privileged Planet
Strony poświęcone doskonałej książce autorstwa astrofizyka Guillermo Gonzaleza i filozofa Jaya Richardsa dokumentującej niezwykłe właściwości i położenie Ziemi, dzięki czemu możliwe jest istnienie na naszej planecie życia. Zdaniem autorów jest to mocny argument za tym, że wszechświat, Układ Słoneczny i Ziemia zostały zaplanowane.
Link The Creationist Zone
 
Link Creation Web Sites. Best-Known Creationist Organizations
 
Link Creationism Connection
Rozbudowana baza danych i linków do kreacjonistycznych organizacji, literatury, grup dyskusyjnych itp.
Link Evolution Deceit. The Scientific Collapse of The Theory of Evolution and Ideological Background of The Theory
 
Link Center for Scientific Creation
Dedicated to the research of the origins of humankind.
Link Creation, Creationism, and Empirical Theistic Arguments
 
Link Creation/Evolution Controversy
Definitions and evidence to examine more than two sides of this debate.
Link Lebendige Vorwelt Museum The Alternative Exhibition
The history of the Earth from a Christian perspective The "scientific confutation" of the Bible scientifically confuted.
Link Darwin's Black Box
Artykuł dr Ray Bohlina w leaderu.com
Link The Creation Science Association For Mid-America.
 
Link Darwinism: Science or Philosophy
Proceedings of a symposium entitled Darwinism: Scientific Inference or Philosophical Preference?
Link Creation Science Resource
 
Link Evolution and the Pope
 
Link Neo-Darwinism: What is at Stake? An examination of the cultural implications of neo-Darwinism and creationism.
by Tom Bethell, Correspondent, the American Spectator.
Link God and Evolution: An Exchange
Debata: teistyczny ewolucjonista Howard J. Van Till versus kreacjonista Phillip E. Johnson.
Link The Religion of the Blind Watchmaker
by Phillip Johnson.
Link Creation Science Research Center
 
Link Why I Disbelieve Evolution
Assessment of evolution on empirical, not religious, grounds.
Link Defeating Darwinism - By Opening Minds
Artykuły Phillipa E. Johnsona, autora książki "Sąd nad Darwinem"
Link Yahoo - Society and Culture:Religion:Creation/Evolution
 
Link Darwin’s Rottweiler and the Public Understanding of Scientism
 
Link Evolution, Logic and Increasing Doubts
"Evolution, Logic and Increasing Doubts" by Dr. John Ankerberg and Dr. John Weldon (opis błędów logicznych ewolucjonistów)
Link Creationism-evolution Debate
Transkrypcje i zapisy audio-video publicznych debat kreacjonistów z ewolucjonistami.
Link Evolution vs. Design: Is the Universe a Cosmic Accident or Does it Display Intelligent Design?
 
Link CREATION VS. EVOLUTION
 
Link Creation Science Evangelism
 
Link CreationWiki
The CreationWiki is a free encyclopedia of creation science being assembled by an international editorial staff. We encourage all creationists to get involved with the development of this valuable resource. There are currently 2,561 articles from a creationist point of view.
Akcje Dokumentu
« Styczeń 2019 »
Styczeń
PnWtŚrCzPtSbNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031