Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Aktualności
Zaloguj


Zapomniałeś hasła?
 

Aktualności

News Item Pogrom ewolucjonizmu w ojczyźnie Darwina
 
News Item Odmiany naturalizmu. Czy któraś forma naturalizmu jest zgodna z teorią inteligentnego projektu?
 
News Item Nie wierzysz w ewolucję? Nie jesteś sam!
Kącik kreacjonistyczny nr 2.
News Item Kwantowa droga do Stwórcy
 
News Item Rok Darwinowski... czas zakończyć
Od lutego 2009 roku w "Najwyższym Czasie!" regularnie ukazuje się Kącik Kreacjonistyczny pod redakcją Jurka Wasiukiewicza i Jerzego Krzętowskiego. W rocznicę powstania Kącika publikujemy jego pierwszy, historyczny odcinek.
News Item Marta Cuberbiller, Dziesięć największych błędów Darwina, cz. I (2009-2010)
Nie ulega wątpliwości, że Darwin to jeden z najbardziej wpływowych ludzi w dziejach ludzkości, zwłaszcza ostatniego okresu. Wydana 150 lat temu książka ukształtowała nie tylko biologię, której bezpośrednio dotyczyła, ale także filozofię, socjologię, etykę, a nawet religię. Ale w książce tej oraz w teorii Darwina znaleźć możemy wielkie błędy. Uświadomienie ich sobie pozwoli nam budować własny światopogląd uwolniony od fałszywych założeń, przynajmniej tych darwinowskich z pochodzenia.
News Item Gladiator i żaba — skamieniałości, które ożyły. Odnaleziono następne gatunki uważane za wymarłe
 
News Item Czym jest teoria inteligentnego projektu?
Teoria inteligentnego projektu a ewolucjonizm i kreacjonizm
News Item Żegnaj, Tiktaalik!
Odkrycie młodych polskich naukowców rozbija w puch dotychczasową wizję ewolucji od ryb do zwierząt lądowych.
News Item Przyczynowość nałożona na strukturę czasoprzestrzeni
Czasu doświadczamy inaczej niż przestrzeni. W przestrzeni możemy się zatrzymać i wrócić do miejsca zajmowanego wcześniej. Czas jednak uparcie zmierza naprzód. To, co się zdarzyło "przedtem", wpływa na to, co się wydarza "potem". Nigdy odwrotnie. Tę własność Wszechświata, przyczynowość, Biblia tak właśnie od czasów starożytnych opisuje, w przeciwieństwie do wówczas, w starożytności, dominujących na Bliskim Wschodzie sposobów myślenia o czasie.
News Item Biogeografia i dogmatyzm ideologiczny darwinizmu
Fakty z biogeografii lepiej odpowiadają teorii stworzenia. Tylko ideologiczny dogmatyzm darwinizmu każe ewolucjonistom upierać się przy swojej teorii.
News Item Prawo zachowania informacji a biologiczna ewolucja - ciąg dalszy
Teoretycy związani z teorią inteligentnego projektu opublikowali w fachowym inżynieryjnym czasopiśmie kolejne dwa wspierające tę teorię artykuły.
News Item Stworzenie, Biblia i nauka
 
News Item Chemia nośnika i wiadomość życia
 
News Item O zastosowaniu pojęcia nieredukowalnej złożoności
Celem tego artykułu jest dostarczenie ramy roboczej i wyznaczenie kierunku dla bardziej rygorystycznego zastosowania koncepcji nieredukowalnej złożoności. Krytyczne reakcje na ideę nieredukowalnej złożoności polegały przede wszystkim na takich-sobie-bajeczkach, które odwoływały się niejasno do przypadku i innych czynników zamiast do dobrze obmyślonych argumentów. Teoretycy inteligentnego projektu zwracali uwagę na brak merytorycznej treści w pracach krytykujących ich dzieło, ale praktycznie rzecz biorąc nie próbowali wysuwać bardziej konkretnych zarzutów wobec teorii ewolucyjnej. Teoria inteligentnego projektu nie zyska uznania w społeczności naukowej, jeśli nadal będzie się angażowała w wymianę takich ogólników. Postęp zależy od zastosowań. Dlatego artykuł ten opisuje proces stosowania pojęcia nieredukowalnej złożoności ze szczególnym uwzględnieniem określania nieredukowalnego rdzenia systemu.
News Item Przestraszyli się, czyli naukowa prawda groźna dla mas
26 listopada br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego miała odbyć się naukowa debata na temat przyszłości teorii ewolucji. Jednak - jak stwierdza prof. Maciej Giertych - nie dojdzie ona do skutku. Prof. Zofia Kielan-Jaworowska napisała histeryczny list, żądając wycofania się Uniwersytetu z wynajmu salę na tę debatę. Jej monity zostały wysłuchane i umowa o komercyjny wynajem sali na potrzeby tej debaty została przez uczelnię jednostronnie zerwana.
News Item Międzynarodowa niewiara w ewolucję
Zgodnie z międzynarodowym sondażem przeprowadzonym na zlecenie British Council większość społeczeństw takich krajów, jak: USA, Wielka Brytania, Chiny, Indie, Rosja, Meksyk i Argentyna popiera nauczanie innych teorii - obok teorii ewolucji - na lekcjach nauk przyrodniczych.
News Item Kreacjonistyczna konferencja na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie
9 listopada 2009 na Uniwersytecie św. Piusa V w Rzymie odbędzie się kreacjonistyczna konferencja "Ewolucja naukowo niemożliwa".
News Item Teoria inteligentnego projektu podważa teorię ewolucji
Już sama złożoność stworzenia świadczy o działaniu siły wyższej. Darwinizm? Nie ma szans. Wywiad z Michaelem J. Behe'em dla "Our Sunday Visitor".
News Item W biologii nic nie ma sensu poza projektem
 

Contained Collections:

Topic Watykan nie zamierza przepraszać Darwina
W przeciwieństwie do Kościoła anglikańskiego, Kościół katolicki nie zamierza przepraszać Karola Darwina za chłodne przyjęcie jego teorii 150 lat temu.
Akcje Dokumentu