Narzędzia osobiste
Jesteś w: Start Książki angielskie

angielskie

Folder Michael J. Behe, "Darwin's Black Box. The Biochemical Challenge to Evolution"
Ta bestsellerowa książka była jak kamień, który spowodował lawinę. Biochemik Michael Behe z Lehigh University rozwinął w niej pojęcie "nieredukowalnej złożoności", które szybko stało się ością w gardle współczesnego neodarwinizmu. Książka ta została uznana przez "National Review" i "World Magazine" za jedną ze 100 najważniejszych książek XX wieku.
Folder Jonathan Wells, "Icons of Evolution"
Głośna, wydana w 2000 r., książka biologa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, w której udokumentował on, że podręcznikowe przykłady podawane na prawdziwość teorii ewolucji to albo zdezaktualizowane twierdzenia albo po prostu fałszerstwa utrzymywane tylko po to, aby "nie mieszac uczniom w głowach". Jak widać dla ewolucjonistów w procesie nauczania ważniejsze jest nie to czy coś jest prawdziwe czy nie, ale czy wspiera teorię ewolucji.
Folder William A. Dembski, "The Design Inference"
Jak identyfikować zdarzenia, których przyczyną były działania inteligentne i odróżniać je od zdarzeń naturalistycznych, w których powstanie nie była zaangażowana inteligencja? Temu zagadnieniu poświęcona jest monografia jednego z teoretyków teorii inteligentnego projektu - matematyka i filozofa Williama Dembskiego, wydana w prestiżowym Cambridge University Press. Dembski rozwija w niej ścisłe metody detekcji projektu oparte m.in. o rachunek prawdopodobieństwa i filtr specyfikacji.
Folder William A. Dembski, "No Free Lunch"
Największym osiągnięciem Karola Darwina miało być pokazanie, że życie nie powstało w wyniku projektu, ale w wyniku działania naturalistycznych, bezcelowych mechanizmów. Czy jednak Darwin miał rację? William Dembski w sequelu książki "The Design Inference" argumentuje, że nie.
Folder Guillermo Gonzalez and Jay W. Richards, "The Privileged Planet"
Książka, która przywraca naszej planecie i życiu na niej wyjątkowe miejsce we wszechświecie. Jak argumentują autorzy, kolejne astrofizyczne odkrycia sugerują, że Ziemia, Układ Słoneczny, a nawet fundamentalne fizyczne stałe zostały odpowiednio "dostrojone" tak, aby mogło było powstać i utrzymać się życie.
Link Darwinism Refuted
Bardzo ciekawa książka dostępna online opracowana przez tureckiego kreacjonistę Haruna Yahya.
Link Eye Design Book
Strona zawiera dostępną online książkę Eye Design Book napisaną przez dr. Curta Deckerta omawiającą projekt oka u różnych organizmów.
Link A New Look at Old Earth
Online'owa wersja książki kreacjonistycznej napisanej z perspektywy kreacjonizmu Starej Ziemi!
Akcje Dokumentu
« Styczeń 2019 »
Styczeń
PnWtŚrCzPtSbNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031