Personal tools
You are here: Home Książki angielskie William A. Dembski, "No Free Lunch"

William A. Dembski, "No Free Lunch: Why Specified Complexity Cannot Be Purchased Without Intelligence"

Największym osiągnięciem Karola Darwina miało być pokazanie, że życie nie powstało w wyniku projektu, ale w wyniku działania naturalistycznych, bezcelowych mechanizmów. Czy jednak Darwin miał rację? William Dembski argumentuje, że nie.

W książce "nic za darmo" opartej na jego poprzedniej technicznej monografii The Design Inference dowodzi on, że analiza organizmów, zwłaszcza na poziomie molekularnym świadczy, że powstały one w wyniku projektu. Krytycy tez Dembskiego argumentowali, że algorytmy genetyczne są dobrą analogią, jak złożone struktury mogą powstawać bez udziału inteligencji. Jednak Dembski, analizując matematyczne twierdzenia zwane no free lunch szczegółowo wykazuje, że to tylko iluzja

O autorze: Matematyk, filozof, teolog. Doktorat z matematyki uzyskał na Uniwersytecie Chicagowskim; z filozofii (specjalizacja: metodologia nauki) na University of Illinois at Chicago, ma także tytuł master of divinity degree zdobyty na Princeton Theological Seminary. Obecnie (2005 r.) pracuje jako associate research professor w Conceptual Foundations of Science na Baylor University. Zobacz strony Williama Dembskiego oraz zamów książkę No Free Lunch za pośrednictwem Amazon.com.

Document Actions
« February 2020 »
February
MoTuWeThFrSaSu
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829