Aktualności
—
filed under:
newsy
- Marta Cuberbiller, Dziesięć największych błędów Darwina, cz. I (2009-2010)
- Nie ulega wątpliwości, że Darwin to jeden z najbardziej wpływowych ludzi w dziejach ludzkości, zwłaszcza ostatniego okresu. Wydana 150 lat temu książka ukształtowała nie tylko biologię, której bezpośrednio dotyczyła, ale także filozofię, socjologię, etykę, a nawet religię. Ale w książce tej oraz w teorii Darwina znaleźć możemy wielkie błędy. Uświadomienie ich sobie pozwoli nam budować własny światopogląd uwolniony od fałszywych założeń, przynajmniej tych darwinowskich z pochodzenia.
- Gladiator i żaba — skamieniałości, które ożyły. Odnaleziono następne gatunki uważane za wymarłe
- Czym jest teoria inteligentnego projektu?
- Teoria inteligentnego projektu a ewolucjonizm i kreacjonizm
- Żegnaj, Tiktaalik!
- Odkrycie młodych polskich naukowców rozbija w puch dotychczasową wizję ewolucji od ryb do zwierząt lądowych.
- Przyczynowość nałożona na strukturę czasoprzestrzeni
- Czasu doświadczamy inaczej niż przestrzeni. W przestrzeni możemy się zatrzymać i wrócić do miejsca zajmowanego wcześniej. Czas jednak uparcie zmierza naprzód. To, co się zdarzyło "przedtem", wpływa na to, co się wydarza "potem". Nigdy odwrotnie. Tę własność Wszechświata, przyczynowość, Biblia tak właśnie od czasów starożytnych opisuje, w przeciwieństwie do wówczas, w starożytności, dominujących na Bliskim Wschodzie sposobów myślenia o czasie.
- Biogeografia i dogmatyzm ideologiczny darwinizmu
- Fakty z biogeografii lepiej odpowiadają teorii stworzenia. Tylko ideologiczny dogmatyzm darwinizmu każe ewolucjonistom upierać się przy swojej teorii.
- Prawo zachowania informacji a biologiczna ewolucja - ciąg dalszy
- Teoretycy związani z teorią inteligentnego projektu opublikowali w fachowym inżynieryjnym czasopiśmie kolejne dwa wspierające tę teorię artykuły.
- Chemia nośnika i wiadomość życia
- O zastosowaniu pojęcia nieredukowalnej złożoności
- Celem tego artykułu jest dostarczenie ramy roboczej i wyznaczenie kierunku dla bardziej rygorystycznego zastosowania koncepcji nieredukowalnej złożoności. Krytyczne reakcje na ideę nieredukowalnej złożoności polegały przede wszystkim na takich-sobie-bajeczkach, które odwoływały się niejasno do przypadku i innych czynników zamiast do dobrze obmyślonych argumentów. Teoretycy inteligentnego projektu zwracali uwagę na brak merytorycznej treści w pracach krytykujących ich dzieło, ale praktycznie rzecz biorąc nie próbowali wysuwać bardziej konkretnych zarzutów wobec teorii ewolucyjnej. Teoria inteligentnego projektu nie zyska uznania w społeczności naukowej, jeśli nadal będzie się angażowała w wymianę takich ogólników. Postęp zależy od zastosowań. Dlatego artykuł ten opisuje proces stosowania pojęcia nieredukowalnej złożoności ze szczególnym uwzględnieniem określania nieredukowalnego rdzenia systemu.
- Przestraszyli się, czyli naukowa prawda groźna dla mas
- 26 listopada br. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego miała odbyć się naukowa debata na temat przyszłości teorii ewolucji. Jednak - jak stwierdza prof. Maciej Giertych - nie dojdzie ona do skutku. Prof. Zofia Kielan-Jaworowska napisała histeryczny list, żądając wycofania się Uniwersytetu z wynajmu salę na tę debatę. Jej monity zostały wysłuchane i umowa o komercyjny wynajem sali na potrzeby tej debaty została przez uczelnię jednostronnie zerwana.
Contained Collections:
W bieżącym folderze brak elementów.