Personal tools
You are here: Home Aktualności

Aktualności

— filed under:
News Item 98 procent szympansa? Zapomnij o tym
Od 1964 do 2004 r. darwiniści wszem i wobec obwieszczali zaskoczonej reszcie ludzkości, że pod względem genetycznym ludzie i małpy są prawie identyczni. Mit 98,5-procentowego podobieństwa pomiędzy szympanasami a ludźmi robił tak mocne wrażenie, że wielu darwinistów zaczęło twierdzić, że ludzie to po prostu inny gatunek szympansa. A już twierdzenie, że ludzie mają jakikolwiek specjalny status w świecie przyrody, było dla nich ciężką herezją. Było już tak miło z umałpianiem człowieka, a tu taki nieprzyjemny zgrzyt. W 2005 badacze opublikowali pierwszy - szkicowy jeszcze - pełny odczyt szympansiego genomu. Precyzyjne zestawienie ludzkiego genomu z szympansim pokazuje, że 98,5-procentowe podobieństwo skurczyło się do... mniej niż 70 procent.
News Item Darwinizm - takie brzydkie słowo
Edward Wilson, znany socjobiolog z Harvardu, stwierdził niedawno, że określenie "darwinizm" zostało ukute przez przeciwników Darwina po to, by go w ten sposób dyskredytować. "To retoryczne określenie, mające przedstawić ewolucję jako rodzaj wiary, podobnie jak 'Maoizm'. Naukowcy - dodał Wilson - nie nazywają tego 'darwinizmem'". Że darwinizm jest bardzo brzydkim słowem najwyraźniej nie wiedzą jednak autorzy publikujący w serwisie "Racjonalista".
News Item Wszechświaty urojone
Zwolennicy teorii wieloświatów argumentują, że - czy to lubisz czy nie - teoria ta może być jedynym sensownym niereligijnym wyjaśnieniem tego, co nazywa się "problemem subtelnego dostrojenia" - kłopotliwej obserwacji, że prawa wszechświata wyglądają na zestrojone na zamówienie w celu umożliwienia powstania życia.
News Item Ateiści pielgrzymują do Rzymu
 
News Item Watykan nie zamierza przepraszać Darwina
W przeciwieństwie do Kościoła anglikańskiego, Kościół katolicki nie zamierza przepraszać Karola Darwina za chłodne przyjęcie jego teorii 150 lat temu.
News Item Kościół anglikański przeprasza Darwina
Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Deklaracja Kościoła anglikańskiego w tej sprawie, która ma się ukazać w poniedziałek, przyznaje, że zareagował on "zbyt emocjonalnie" na teorię ewolucji ogłoszoną w 1859 roku w pracy Darwina zatytułowanej "O pochodzeniu gatunków".
News Item "Mówienie, że teoria ewolucji i religia są sprzeczne, ośmiesza religię"
- Ludzie, którzy dziś przeciwstawiają teorię ewolucji religii, narażają chrześcijaństwo na ośmieszenie. Takie poglądy to bardzo poważne pomylenie pojęć i bardzo duży stopień religijnej ignorancji - mówi w wywiadzie dla "Dziennika" ks. profesor Michał Heller, który w przyszłym tygodniu odbierze Nagrodę Templetona.
News Item Biolog w sądzie: zwolnili mnie, bo nie wierzę w ewolucję
Amerykański biolog procesuje się w sądzie w Bostonie z prestiżową instytucją naukową Woods Hole Oceanographic, która ma siedzibę w Massachusetts. Domaga się odszkodowania za to, że został zwolniony z pracy, ponieważ nie akceptuje teorii ewolucji.
News Item Prostsze początki życia, Robert Shaphiro
Nagłe pojawienie się dużych samokopiujących się cząsteczek, takich jak RNA, jest niemal niemożliwe. Życie powstało raczej jako sieć wzajemnie oddziałujących małych cząsteczek, sterowana przepływem energii.
News Item Biskupi: Ewolucja, ale z Bogiem
Ewolucja pozostaje w harmonii z wielkim planem Boga - stwierdza Rada Naukowa Episkopatu.

Contained Collections:

There are currently no items in this folder.

Document Actions
« May 2024 »
May
MoTuWeThFrSaSu
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031